English toy terrier ciekawostki

english toy terrier ciekaowstki

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rasie English Toy Terrier, czytaj dalej, aby poznać cechy charakterystyczne tego psa. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jaka jest średnia wielkość miotu, oczekiwana długość życia i problemy zdrowotne. Dowiesz się również, jaka jest osobowość angielskiego Toy Terriera i co sprawia, że jest to tak wyjątkowa rasa. Jeśli jesteś zainteresowany posiadaniem psa, możesz dowiedzieć się więcej na temat angielskiego Toy Terriera, korzystając z poniższych linków.

Charakterystyka rasy angielski Toy Terrier

Angielski Toy Terrier ma krótką, delikatną sierść. Jest nieagresywny i na ogół szczęśliwy w każdym domu. Wymagają cotygodniowej pielęgnacji i codziennych ćwiczeń. EPS, czyli szacowana liczebność populacji rasy English Toy Terrier wynosi 0,8. Według statystyk Związku Kynologicznego, pula genetyczna tej rasy stanowi zaledwie 2% jej pierwotnej populacji. Nie jest to jednak usprawiedliwienie dla niskich standardów rasy.
Angielski Toy Terrier jest bardzo inteligentną, lojalną, czułą i przyjazną rasą. Może być uparty, ale dobrze reaguje na szkolenie i ciekawą zabawę. Jeśli się znudzi, będzie robił psoty i błąkał się po okolicy. Chociaż rasa English Toy Terrier jest niewielka, doskonale przystosowuje się do życia w mieszkaniu. Nie radzi sobie dobrze, gdy jest pozostawiony sam na dłuższy czas. Ponadto angielskie Toy Teriery mogą być nieco uparte, jeśli nie są odpowiednio socjalizowane.

Przeciętna wielkość miotu

Średnia wielkość miotu angielskiego toy teriera wynosi około czterech do pięciu szczeniąt. Liczba urodzonych szczeniąt różni się w zależności od rasy. Mniejsze rasy mają mniejsze mioty niż większe. Spaniele i retrievery mają zazwyczaj od czterech do ośmiu szczeniąt w miocie, natomiast teriery mają od dwóch do trzech szczeniąt. Liczba szczeniąt w miocie zależy od cech genetycznych danej rasy.
Angielski Toy Terrier to mała, czysto zbudowana rasa, która przypomina zarówno pinczera manchesterskiego, jak i miniaturowego. Jego głowa i kufa są klinowate, z czarnym nosem i małymi oczami w kształcie migdałów. Długa, umiarkowanie wysklepiona szyja i głęboka klatka piersiowa sprawiają, że jest to wspaniały pies dla mieszkańców mieszkań i rodzin z dziećmi. Ogon jest krótki i gruby, a średnia wielkość miotu wynosi od czterech do pięciu szczeniąt.

Oczekiwana długość życia

Oczekiwana długość życia angielskiego Toy Terriera jest bardzo zróżnicowana w zależności od rasy. Niektóre z nich żyją długo i zdrowo, inne są podatne na choroby. Niektóre z nich mają odziedziczone uwarunkowania genetyczne, takie jak choroba von Willebranda, która powoduje słabą krzepliwość krwi. Inne cierpią na takie schorzenia, jak zwichnięcie rzepki, w którym rzepka nie jest prawidłowo zabezpieczona. Dziedziczną głuchotę można również wykryć za pomocą testu BAER. Demodetyczny mange jest powodowany przez roztocza i jest uleczalny z pomocą weterynarza, ale ma tendencję do nawrotów.
Mimo że długość życia angielskiego Toy Terriera wynosi od 12 do 13 lat, pojawiają się pewne problemy zdrowotne, takie jak zwichnięcie rzepki, głuchota i problemy skórne. Tym problemom zdrowotnym można zapobiegać, stosując odpowiedzialne praktyki hodowlane i regularnie odwiedzając weterynarza. Oprócz tych regularnych wizyt powinieneś również rozważyć wykastrowanie lub wysterylizowanie swojego pupila. Zabiegi te są niezbędne dla zdrowia psa i zapobiegają jego rozmnażaniu.

Czytaj...  Co je pies rasy english toy terrier

Problemy zdrowotne

Chociaż angielski Toy Terrier jest generalnie zdrowy i odporny, istnieją pewne typowe problemy zdrowotne, o których należy pamiętać. Jedna z nich, zwichnięcie rzepki, to nieprawidłowość w formowaniu się rzepki, powodująca kulawiznę i przeskakiwanie chodu. Chociaż obecnie nie ma lekarstwa na tę przypadłość, można ją skorygować za pomocą zabiegu chirurgicznego. Mimo że nie ma obowiązkowych badań zdrowotnych dla tej rasy, hodowcy zrzeszeni w Kennel Club Assured Breed zdecydowanie zalecają przeprowadzanie badań przesiewowych swoich psów. Ważne jest, aby hodować wyłącznie psy, które uzyskały wynik 0 lub 1.
Innym problemem zdrowotnym często występującym u tej rasy jest zwisający język. Jest to wada strukturalna lub neurologiczna, która występuje u obu płci. Chociaż nie jest to choroba zagrażająca życiu, jest to irytujący nawyk, który należy wyeliminować poprzez szkolenie. Choć niektóre problemy zdrowotne są dziedziczne, większości z nich można zapobiec poprzez odpowiednie wychowanie. Poniżej wymieniono niektóre z najczęstszych problemów zdrowotnych występujących u angielskiego toy teriera.

Możliwość przybierania na wadze

Możliwości przybierania na wadze przez angielskiego toy teriera zależą od trybu życia psa. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, rasa ta źle znosi skrajne temperatury. Jest również podatna na stres cieplny i choroby związane z zimnem. Chociaż rasa ta jest znana z tego, że jest łatwa w pielęgnacji i łatwo przybiera na wadze, nie należy jej nigdy karmić ludzkim jedzeniem. Z rasą tą wiąże się kilka problemów zdrowotnych, w tym choroby oczu, mange i choroba von Willebranda.
Tempo wzrostu angielskiego Toy Terriera spada w wieku od czterech do pięciu miesięcy, ale nadal jest on w stanie osiągnąć znaczny przyrost masy ciała. W tym czasie zatrzymuje się przyspieszony wzrost, choć płaskie kości i klatka piersiowa nadal aktywnie się rozwijają. Rozpoczyna się również aktywny rozwój mózgu. W wieku od ośmiu do dziesięciu miesięcy szczenię waży już około 1,5 kg.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co musisz wiedziec o rasie australian silky terrier?

Co musisz wiedziec o rasie australian silky terrier?

Next Post
Czy pies rasy english toy terrier lubi się bawić?

Czy pies rasy english toy terrier lubi się bawić?

Related Posts