Co je pies rasy english toy terrier

Co je pies rasy english toy terrier

Angielski Toy Terrier (Ettrick) to rasa psów o małej i zwartej budowie. Płaska czaszka, krótka, delikatna kufa i łapy przypominające łapy kota ułatwiają mu poruszanie się i przemieszczanie. Mimo że rasa ta ma niewielką posturę, jest zaciekle opiekuńcza w stosunku do swoich panów. Ta rasa psów terierów dobrze dogaduje się z dziećmi i jest doskonałym towarzyszem w domu.
Najpopularniejszą karmą dla angielskich terierów toy jest „Black and Tan” firmy Petco. Formuła została opracowana specjalnie dla tej rasy i jest polecana bez wahania. Chociaż firma twierdzi, że oferuje dobry stosunek jakości do ceny, istnieją pewne skargi dotyczące składu karmy. Mimo to, ogólnie rzecz biorąc, linia karm dla psów ETT jest godna polecenia. Zawiera ona zarówno mięso, jak i kości i jest dobra zarówno dla zdrowia psa, jak i dla jego budżetu.
Krótka sierść ETT sprawia, że jest on podatny na stres cieplny. Z tego powodu angielski Toy Terrier jest podatny na infekcje wywołane przez nicienie sercowe. Nicień serca jest infekcją przenoszoną przez komary i jest przyczyną wielu zgonów angielskich Toy Terrierów każdego roku. Aby uchronić psa przed chorobami wywoływanymi przez nicienie występujące w sercu, należy podawać mu co miesiąc tabletkę leku przeciw nicieniom sercowym. Ponadto, jeśli zimą pies spędza czas na świeżym powietrzu, lekarz weterynarii może zalecić podawanie leków przeciwko nicieniom sercowym. Niektórzy lekarze weterynarii zalecają całoroczne podawanie leków zapobiegających tej chorobie.
Innym problemem występującym u angielskich toy terierów jest ich skłonność do nadmiernego szczekania. Aby zniechęcić je do tego zachowania, należy nauczyć je reagować na komendę „cisza”, która kończy szczekanie. Angielskie Toy Teriery są notorycznie podatne na kilka problemów zdrowotnych. Na przykład wczesna zaćma może być poważnym zagrożeniem dla ich wzroku. Dlatego ważne jest, aby regularnie badać wzrok u angielskiego teriera toy.
Angielski Toy Terrier należy do rodziny Fell terrierów. Jego rodowód sięga XV wieku, a jego niewielkie rozmiary sprawiły, że w epoce wiktoriańskiej był popularny jako ratlerek. Rasa ta rozwinęła się później jako toy terrier pod nazwą Miniature Black and Tan terrier. Chociaż obecnie rasa ta wyginęła, angielski Toy Terrier był znany jako groźny łowca szkodników.
Typowa porcja dla angielskiego Toy Terriera to ćwierć do pół filiżanki suchej karmy dla psów dziennie. Należy ją podzielić na dwa posiłki. Mimo że angielskie toy teriery nie są wybrednymi niejadkami, mają skłonność do nadwagi. Nadwaga może być szkodliwa dla zdrowia zwierzęcia. A ta mała rasa jest podatna na niektóre powszechne choroby, więc unikanie nadwagi jest bardzo ważne.
Angielski Toy Terrier jest najstarszą rodzimą rasą zabawek. Wyglądem przypominają malutkie dobermany, ale nie są z nimi spokrewnione. Rasa ta jest łatwa w szkoleniu, inteligentna i chętna, aby zadowolić swoich właścicieli. Angielski Toy Terrier mógł być nawet własnością Henryka VIII! Główną różnicą między angielskim Toy Terierem a pinczerem miniaturowym jest jego wielkość.

Czytaj...  Jak długo wychowuje się pies rasy autralian silky terrier?

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Czy pies rasy english toy terrier lubi się bawić?

Czy pies rasy english toy terrier lubi się bawić?

Next Post
Jak często wcyhodzi na spacer english toy terrier?

Jak często wcyhodzi na spacer english toy terrier?

Related Posts