Czy pies rasy english toy terrier lubi się bawić?

Czy pies rasy english toy terrier lubi się bawić?

Kiedy przychodzi czas na zabawę, angielskie toy teriery bardzo chętnie zabawiają swoich właścicieli i inne zwierzęta. Uwielbiają się wygłupiać i spędzać czas ze swoimi właścicielami. Nie jest to jednak jedyna rzecz, która sprawia im przyjemność. Angielskie Toy Teriery mogą również sprawiać kłopoty, jeśli zbyt długo pozostają bez opieki.

Aby temu zapobiec, należy przez cały czas zapewnić im odpowiedni nadzór.
Angielski Toy Terrier może mieć mioty liczące do sześciu szczeniąt. Miot ten liczy zazwyczaj od trzech do czterech sztuk. W rzadkich przypadkach u angielskich toy terierów może wystąpić zespół zanikającego szczeniaka, czyli stan, w którym szczenięta płaczą, jakby odczuwały ból, i powoli tracą masę ciała, aż do śmierci. Jeśli chodzi o pielęgnację, angielski Toy Terrier wymaga minimalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Ponieważ jego sierść jest krótka i delikatna, wymaga niewielkiej pielęgnacji i nie wydziela zbyt wielu zapachów.
Angielski Toy Terrier jest małym, inteligentnym, czułym psem. Doskonale radzi sobie w warunkach ograniczonej przestrzeni życiowej i dobrze radzi sobie z dziećmi, które nie zaczepiają go zbyt często. Rasa ta może jednak nie dogadywać się z innymi zwierzętami domowymi lub małymi. Angielski Toy Terrier jest doskonałym towarzyszem dla rodzin i potrafi dostosować się do wielu sytuacji życiowych. Jeśli Twój dom jest wystarczająco mały, angielski Toy Terrier będzie w pełni zadowolony z życia w mieszkaniu. Nie jest to najlepszy pies dla osób, które chcą dzielić dom z dużym psem. Jednak dobrze sobie radzi w rodzinach z dziećmi.
Jeśli szukasz małego psa z dużą ilością energii, powinieneś rozważyć zakup angielskiego Toy Terriera. Psy te są bardzo energiczne i słyną z szalonych półgodzinnych spacerów. Znane są również z tego, że skubią sobie nosy. Najlepiej czują się, gdy są wyprowadzane na smyczy. Aby zapewnić im szczęśliwe życie, muszą być szkolone i socjalizowane. Jeśli masz małe dzieci, prawdopodobnie będziesz chciał mieć psa, który lubi kontakty towarzyskie i potrafi zapewnić im rozrywkę.
Jeśli chodzi o zabawę, angielski Toy Terrier jest tak samo energiczny i wesoły jak my wszyscy. Ich długie, wąskie ciała charakteryzują się delikatnymi kośćmi i miękką, krótką sierścią. Rasa ta ma również płowe oznaczenia na pyszczku i pod brodą. Angielski Toy Terrier jest wspaniałym towarzyszem i doskonałym psem stróżującym.
Angielski Toy Terrier nie wymaga dużej ilości ruchu. Psu tej rasy powinien wystarczyć 30-minutowy spacer dziennie. Ponieważ jednak angielski Toy Terrier jest tak mały, powinien wychodzić na zewnątrz, aby ćwiczyć swój instynkt łowiecki. Jeśli nie masz możliwości wyprowadzania angielskiego Toy Terriera na zewnątrz, zawsze możesz trzymać go w domu. Nie zmęczy się od tej aktywności.
Angielski Toy Terrier wywodzi się od staroangielskiego Black and Tan Terriera, rasy psów, która została stworzona z myślą o szybkości, zwinności i łapaniu szczurów. W wiktoriańskiej Anglii w ramach tej dyscypliny sportu wypuszczano teriery na ring, na którym znajdowały się szczury. Uczestnicy zakładali się, który terier zabije najwięcej szczurów w jak najkrótszym czasie. Ten malutki piesek był w stanie zabić 300 szczurów w nieco ponad godzinę!

Czytaj...  Miniaturka psa rasy yorkshire terrier

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
english toy terrier ciekaowstki

English toy terrier ciekawostki

Next Post
Co je pies rasy english toy terrier

Co je pies rasy english toy terrier

Related Posts