English toy terrier – opis rasy

English toy terrier - opis rasy

Jeśli szukasz wspaniałego psa do towarzystwa, który jest jednocześnie łagodny i chętny do zabawy, być może zainteresuje Cię angielski Toy Terrier. Psy te pochodzą z Anglii i są łagodne, wrażliwe i chętne do zabawy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej rasie. Opis rasy zawiera informacje o tym, jak opiekować się tym uroczym psem. Ponadto dowiedz się, jak szkolić swojego nowego pupila. W końcu Twój nowy przyjaciel jest taki sam jak Ty!

Angielski Toy Terrier jest psem do towarzystwa

Angielski Toy Terrier jest małym psem o gęstej sierści, zwykle czarnej z wyraźnymi brązowymi znaczeniami. Samiec waży od sześciu do ośmiu funtów i mierzy od dziesięciu do dwunastu centymetrów. Psy te są czułe i bardzo towarzyskie, uwielbiają towarzystwo człowieka. Są również doskonałymi psami domowymi i potrafią bronić małych zwierząt przed drapieżnikami.

Jest zabawny, łagodny i wrażliwy.

Angielski Toy Terrier jest małym psem o bardzo długiej historii. Rasa ta została opracowana w Anglii w XVI wieku jako pies towarzyszący myśliwym. Używano go do polowań i szkolono do wypłaszania lisów i ptaków łownych. Angielski Toy Terrier ma łagodną naturę, jest zabawny i wrażliwy, co czyni go dobrym zwierzęciem dla rodziny.

Jest to terier w ciele zabawki

Angielski Toy Terrier jest małym, kompaktowym psem o niezwykle eleganckim wyglądzie. Jego początki sięgają XVI wieku, kiedy to panowie myśliwi nosili je w kieszeniach, często używając ich do wypłaszania zwierzyny. Angielski toy był nawet wykorzystywany w sporcie polegającym na łapaniu szczurów, gdzie widzowie zakładali się, jak szybko pies złapie szczury. Ten mały piesek szybko stał się towarzyszem klasy arystokratycznej i był postrzegany jako symbol wytworności i bogactwa.

Czytaj...  Jakie są rodzaje psów rasy terrier?

Jest to rodzima rasa

Angielski Toy Terrier jest małym psem o zwartej budowie ciała. Waży od sześciu do ośmiu funtów i ma około 25-30 cm wysokości w kłębie. Angielski Toy Terrier jest bardzo czułą i lojalną rasą, która uwielbia towarzystwo człowieka. Znane są również z tego, że naśladują psy do kolan. Jest to doskonała rasa dla gospodarstw domowych, może być nawet szkolona do ochrony małych zwierząt.

Jest to rasa wrażliwa

Angielski Toy Terrier jest jedną z najstarszych ras psów występujących w Wielkiej Brytanii. Znajduje się również na liście ras wrażliwych prowadzonej przez Kennel Club. Wersja Black & Tan ma błyszczącą, czarną sierść z charakterystycznymi kasztanowo-brązowymi oznaczeniami i wyraźnymi odciskami kciuków na przednich łapach. Jego grzbiet jest dobrze wyważony, z lekkim łukiem od łopatki do lędźwi.

Ma słabe stawy biodrowe.

Angielski Toy Terrier jest stosunkowo zdrową rasą, która rzadko ma problemy zdrowotne. W rasie tej mogą jednak wystąpić pewne dziedziczne problemy zdrowotne, zwłaszcza w przypadku umaszczenia czarno-tanowego. Zachęca się hodowców do testowania wszystkich zwierząt hodowlanych pod kątem występowania określonych schorzeń, aby zminimalizować ryzyko przekazania ich przyszłym szczeniętom. Chociaż nie są znane sposoby leczenia słabych stawów biodrowych u tej rasy, lekarze weterynarii zalecają rutynowe badania zwierząt hodowlanych przed rozmnażaniem.

Jest to pies ludowy

Angielski Toy Terrier to mała, urocza rasa psów. Nie są one szczególnie aktywne, ale lubią długie spacery. Ich gęsta, krótka sierść nie wymaga zbyt częstej pielęgnacji. Angielskie Toy Teriery świetnie dogadują się z dziećmi i dobrze radzą sobie w domach z innymi małymi psami i dziećmi. Są również wspaniałymi towarzyszami. Nie potrzebują dużo ruchu, dzięki czemu świetnie nadają się do mieszkań.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Miniaturka psa rasy yorkshire terrier

Miniaturka psa rasy yorkshire terrier

Next Post
Ile szczeniaczków może miec suczka rasy yorkshire terrier?

Ile szczeniaczków może miec suczka rasy yorkshire terrier?

Related Posts