Natura yorka autralijskiego

Natura yorka autralijskiego

Aby odpowiedzieć na pytanie „Jaki jest charakter psa rasy Autralian Silken Terrier?”, trzeba wiedzieć kilka rzeczy o tej rasie. Do cech tych należą: wielkość, poziom energii i temperament. Przyjrzyjmy się temu! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym wspaniałym psie! Zdolności adaptacyjne to kluczowa cecha Silky! Potrafi on z łatwością dostosować się do każdego stylu życia.

Cechy charakterystyczne

Autralian Silky Terrier jest małą rasą psów. Jest to jedna z mniejszych ras, ale nie musi mieć żadnych problemów zdrowotnych. Kilka problemów zdrowotnych jest powszechnych u małych ras i można im zapobiec, przeprowadzając badania genetyczne rodziców. Wiele schorzeń występujących u Silky występuje również u innych ras i jest uleczalnych. W pierwszym roku życia szczeniaka należy rozważyć przeprowadzenie kontroli weterynaryjnej, aby uniknąć tych problemów.

Poziom energii

Ta rasa psów, znana jako silky terrier, jest zwarta, lśniąca i wierna formie teriera. Pochodzi z Australii, ale ma nieco większą budowę niż jego kuzyn, Yorkshire Terrier. Rasa terierów jest popularnym wyborem do domów, w których może zapewnić wiele godzin czułości i zabawy. Jego poziom energii zależy od poziomu codziennej aktywności. Ponadto Silky terrier wymaga częstej pielęgnacji, dlatego też jego poziom energii jest wyższy niż u innych ras terierów.

Temperament

Australian Silky Terrier to terier, który powstał w Australii w XIX wieku. Temperament tego psa jest tradycyjny, ale ma on pewne charakterystyczne cechy. Jego osobowość można określić na podstawie wyglądu, ale ogólnie rzecz biorąc, Silky jest wesoły i zadziorny. Znane są ze swojego figlarnego usposobienia i zazwyczaj dobrze dogadują się z innymi psami. Pomimo swojej zadziorności nie wykazują skłonności do agresji. Jeśli jednak są zagrożone lub znajdują się w sytuacji, w której muszą się bronić, mogą być dość opiekuńcze.

Czytaj...  Czarny yorkshire terrier

Wielkość

Wielkość psa rasy Australian Silky Terrier zależy od rasy i wieku psa. Psy te mają niewielką klatkę piersiową i długi grzbiet, co czyni je podatnymi na zwyrodnienia dysków kręgosłupa. Niektóre rasy tego małego psa mogą cierpieć na dysplazję stawów biodrowych, schorzenie polegające na nadmiernej produkcji kortyzolu przez nadnercza (hormonu regulującego apetyt).

Pochodzenie

Australian Silky Terrier, znany również jako Sydney Silky, to australijska rasa terierów. Powstała w Australii jako krzyżówka Yorkshire Terriera i Terriera Australijskiego. Australijscy hodowcy wykorzystali Yorkshire’y do uszlachetnienia sierści terierów australijskich, nadając im niebieskie i brązowe umaszczenie oraz zmniejszając ich rozmiary. Ostatecznie te dwie rasy połączyły się i powstały Australian Silky Terrier. W 1962 r. australijski terier jedwabisty został uznany przez FCI za odrębną rasę.

Szkolenie

Jeśli rozważasz adopcję Australian Silky Terriera, ucieszy Cię wiadomość, że jest to rasa o dużych możliwościach adaptacyjnych. W przeszłości rasa ta była wykorzystywana jako pies stróżujący i pies do zwalczania szkodników. Te cechy sprawiają, że są doskonałymi towarzyszami, ale mogą być również uparte i agresywne, jeśli nie są odpowiednio socjalizowane. Aby właściwie wyszkolić psa tej rasy, należy zacząć od wczesnego etapu, ucząc go siadania, zostawania i przychodzenia na zawołanie. Ważne jest, aby nie pozwalać psu na niewłaściwe zachowanie w stosunku do dzieci. W okresie szczenięcym dzieci powinny być zapoznawane z psem w sposób bezpieczny i odpowiedni dla tej rasy.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jak dbać o psa rasy yorkshire terrier?

Jak dbać o psa rasy yorkshire terrier?

Next Post
Ile kosztuje pies rasy Autralian silky terrier?

Ile kosztuje pies rasy Autralian silky terrier?

Related Posts