Ile kosztuje pies rasy Autralian silky terrier?

Ile kosztuje pies rasy Autralian silky terrier?

Ta mała rasa psów jest niezwykle urocza, a początkowy koszt jej zakupu waha się od 345 do ponad 600 dolarów. Psy te wymagają niewielkiej inwestycji na początek, przy czym średni koszt roczny wynosi około 345 dolarów. Istnieje wiele sposobów na to, aby psy te wyglądały uroczo, a jedwabiste ubranka są dostępne zarówno dla właściciela, jak i dla psa. Oto, co powinieneś wiedzieć, zanim kupisz psa:

Cena

Koszt posiadania szczeniaka rasy Autralian silky terrier wynosi ponad kilka tysięcy dolarów. Psy te wymagają wielu wydatków, od opłat weterynaryjnych po karmę i materiały eksploatacyjne. Będziesz musiał także płacić za ich coroczną pielęgnację i inne usługi. Kalkulator kosztów szczeniaka Silky Terrier jest pomocny w oszacowaniu kosztów rocznych, jak również kosztów jednego szczeniaka. W zależności od miejsca zamieszkania i stanu zdrowia psa, roczny koszt posiadania Silky Terriera będzie wynosił od 1400 do 2000 USD za dorosłego psa.
W zależności od rasy i miejsca zamieszkania, cena szczeniaka Autralian Silky Terrier może wynosić od 50 do 150 USD za rok. Koszt szczeniaka teriera jedwabistego może się zmieniać, gdy w okolicy pojawi się nowy właściciel. Zakup używanego teriera jedwabistego w sklepie zoologicznym może również pomóc zaoszczędzić pieniądze. Kupno używanego ubrania, zabawek i innych rzeczy może pomóc w zaoszczędzeniu pieniędzy na opiekę nad szczeniakiem.

Rozmiar

Silky terrier jest wiernym towarzyszem, który lubi przebywać ze swoim właścicielem. Wymagają codziennego ruchu i interakcji z właścicielem, a na zabawę i ćwiczenia muszą poświęcać 90 minut. Chociaż psy te są bardzo łagodne i na ogół nie są agresywne w stosunku do ludzi, to jednak najlepiej, aby pozostały w domu doświadczonego właściciela. Z tego powodu są doskonałym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi. Niemniej jednak, powinny być wychowywane w otoczeniu starszych dzieci, ponieważ młodsze mogą nie być wystarczająco tolerancyjne w stosunku do tego typu psów.
Australijski terier jedwabisty jest niewielkiego wzrostu, ale stosunkowo dużej wagi. Waży od ośmiu do dziesięciu funtów i ma od dziewięciu do dziesięciu centymetrów wzrostu. Długość ich życia wynosi od jedenastu do piętnastu lat. Ich waga i wielkość mogą się różnić od innych ras, dlatego przed wyborem zwierzęcia należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Niezależnie od rasy, pies rasy Australian silky terrier wymaga codziennych ćwiczeń i konsekwentnego szkolenia. Wymagania dotyczące pielęgnacji i ćwiczeń mogą być znaczne.

Wymagania dotyczące ćwiczeń

Zdrowy, szczęśliwy Silky Terrier potrzebuje codziennych ćwiczeń. Ten figlarny pies potrzebuje od jednej do dwóch godzin ćwiczeń dziennie, a korzyści przyniesie mu codzienny spacer, wędrówka lub energiczna gra w aportowanie. Możesz również rozważyć wzięcie psa na zajęcia z agility lub udział w innych psich sportach. Czas ćwiczeń, który poświęcasz swojemu psu, pomoże mu utrzymać stymulację umysłową i zapobiegnie destrukcyjnym zachowaniom. Ćwiczenia fizyczne dla Twojego Silky Terriera są niezbędne dla jego zdrowia, ale musisz być świadomy ilości czasu, jakiego potrzebuje.
W zależności od wieku Twojego Silky, powinieneś wcześnie rozpocząć trening. Jedwabniki dobrze znoszą codzienne spacery i biegi, powinny być wyprowadzane na spacery z innymi psami tej samej wielkości. Szczenięta te powinny być przyuczane do chodzenia obok Ciebie i można je również przyuczać do zabaw w domu. Ważne jest jednak, aby nie zostawiać psa Silky samego, gdy jest jeszcze młody. Ważne jest, aby ćwiczyć psa w młodym wieku, aby zapewnić mu szczęście i zdrowie.

Czytaj...  Co je pies rasy english toy terrier

Dieta

Jeśli chodzi o żywienie Silky Terriera, należy upewnić się, że odbywa się ono prawidłowo. Dwa razy dziennie powinieneś podawać swojemu pupilowi od pół filiżanki do trzech czwartych suchej karmy dla psów. Porcja powinna być podzielona na dwa posiłki, ponieważ psy tej rasy nie trawią zbyt dobrze zbóż. Jeśli nie jesteś pewien, jaka ilość karmy powinna być podawana Twojemu pupilowi, najlepiej skonsultuj się z lekarzem weterynarii.
Typowy Silky terrier osiąga od ośmiu do dziesięciu centymetrów wzrostu i waży od dziewięciu do dziesięciu funtów. Obie płci są równie przyjazne, ale samce mogą być nieco bardziej agresywne w stosunku do małych dzieci. Silky teriery są niezwykle aktywne i są dobrymi zwierzętami do towarzystwa. Ich temperamenty mogą się znacznie różnić w zależności od szkolenia. Oto kilka faktów na temat diety psów rasy Autralian silky terrier.

Kupowanie od hodowcy

Jeśli rozważasz zakup Autralian Silky Terriera, możesz znaleźć hodowcę w całej Ameryce Północnej. Upewnij się, że wybierasz renomowanego hodowcę, aby zapewnić szczeniakowi zdrowie i szczęście, i nie kupuj chorego szczeniaka. Rozważ także adopcję swojego nowego pupila z grupy ratowniczej, ponieważ niektóre z nich skupiają się na konkretnych rasach.
Przed podjęciem decyzji o adopcji Silky od hodowcy, upewnij się, że zbadałeś osobowość psa. Rasa ta jest doskonałym wyborem dla rodzin z dziećmi, ponieważ dobrze przystosowuje się do życia w mieszkaniu. Chociaż psy tej rasy są bardzo towarzyskie, wymagają uwagi i mogą nabrać uciążliwych nawyków, jeśli zostaną pozostawione same na dłuższy czas. Po długim dniu spędzonym na zabawie lub zajęciach sportowych pies Silky będzie najprawdopodobniej siedział na kolanach, ale nadal jest to doskonały wybór, jeśli nie masz nic przeciwko oddanemu towarzyszowi. Silky

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Natura yorka autralijskiego

Natura yorka autralijskiego

Next Post
Jak duży jest pies rasy autralian silky terrier?

Jak duży jest pies rasy autralian silky terrier?

Related Posts