Jaki jest pies rasy yorkshire terrer?

Jaki jest pies rasy yorkshire terrer?

Yorkshire terrier jest rasą średniej wielkości, należącą do grupy „Toy” w American Kennel Club. W pełni rozwinięty osiąga wysokość od 7 do 8 cali i waży od 4 do 7 funtów. Jego nazwa pochodzi od krótkiej, puszystej sierści. Yorkshire terrier ma zaskakująco słodką i czułą osobowość, co sprawia, że jest doskonałym wyborem dla nowych właścicieli.

Sierść Yorkshire terriera

Odpowiednia dieta może pomóc w utrzymaniu długiej, jedwabistej sierści Yorkshire Terriera. Odpowiednie produkty do kąpieli będą zawierały olej kokosowy oraz witaminy i minerały. Należy również stosować mączkę owsianą, aby nadać sierści połysk. Utrzymanie zdrowej sierści i skóry Yorkshire Terriera wymaga starannej pielęgnacji. Pamiętaj, aby szczotkować sierść Yorkshire Terriera co kilka tygodni. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek dotyczących prawidłowej pielęgnacji. Pamiętaj, aby używać miękkiej szczotki, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Osobowość Yorkie’s Terriera

Podczas gdy wiele ras ma określone cechy osobowości, temperament Yorkshire teriera jest często determinowany przez wiele czynników, w tym genetykę, zdrowie i środowisko. Chociaż Yorkshire teriery są niewielkiej postury, ich temperamenty mogą się bardzo różnić. Niektóre Yorki są słodkie, podczas gdy inne mogą być zadziorne i głośne. Pomimo tych różnic, wiele Yorkshire terierów ma podobne cechy. Czytaj dalej, aby poznać różne cechy osobowości Yorkshire terrierów i dowiedzieć się, jak najlepiej dostosować szczeniaka do rodzaju domu, w którym będzie przebywał.

Potrzeby Yorków Terierów

Yorkie to idealne zwierzę rodzinne. Mała i urocza, rasa ta jest pełna energii i ducha przygody. Yorki są bardzo inteligentne, odważne, dostojne i oddane swojemu panu. Są doskonałymi stróżami, ale w stosunku do innych psów i małych zwierząt mogą być nieco płochliwe i agresywne. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów mają instynkt prawdziwego teriera i potrzebują kogoś, kto da im przykład.

Czytaj...  Krzyżówka maltanczyka i asutralian silky terriera

Pielęgnacja oczu Yorkshire teriera

Właściwa pielęgnacja oczu Twojego Yorkshire terriera ma kluczowe znaczenie dla jego ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Od czasu do czasu oczy mogą stać się skorupiaste lub cieknące, zwłaszcza po śnie. Jeżeli wydzielina z oczu jest nadmierna, może to oznaczać, że pies cierpi z powodu infekcji. Chociaż wydzielina z oczu jest powszechna u psów, Yorkshire teriery są na nią szczególnie podatne. Na szczęście są pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby temu zapobiec i leczyć to jak najszybciej.

Dbaj o zęby Yorkshire teriera

Właściwa pielęgnacja zębów ma kluczowe znaczenie dla zdrowia Twojego Yorka, zwłaszcza jeśli ma on problemy z uzębieniem. Wiele starszych Yorkshire terrierów nadal ma jeden lub dwa zęby. Jest to znak, że Twój pies jest narażony na ryzyko wystąpienia chorób układu pokarmowego, znanych również jako efekt domina. Urazy zębów i jelit mogą być bezpośrednim skutkiem kontaktu z kośćmi i impregnowanymi skórami, co może prowadzić do poważnych zaburzeń pracy jelit.
Szkolenie Yorkshire teriera
Jeżeli planujesz pierwszy spacer z Yorkshire terrierem, możesz zastosować kilka sztuczek, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Po pierwsze, podczas spaceru z psem używaj komendy „pięta”, która znacznie ułatwi mu powrót do pozycji wyjściowej, kiedy pociągnie za smycz. Szkolenie Yorkshire Terriera wymaga cierpliwości i konsekwencji, dlatego może się zdarzyć, że będziesz musiał wyprowadzać Yorkshire na spacer dłużej lub krócej niż początkowo zamierzałeś.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jakie sa krzyżowki z psem rasy yorkshire terrier?

Jakie sa krzyżowki z psem rasy yorkshire terrier?

Next Post
Jakie jest najelpsze jedzenie dla psa rasy yorkshire terrier?

Jakie jest najelpsze jedzenie dla psa rasy yorkshire terrier?

Related Posts