Ile waży pies rasy yorkshire terrier?

Ile waży pies rasy yorkshire terrier?

Kiedy kupujesz Yorkshire Terriera, musisz wiedzieć, ile powinien ważyć. Odpowiedź na to pytanie jest trudna, ponieważ każdy Yorkshire terrier jest inny i nie ma ustalonego wzoru na określenie idealnej wagi dla Twojego pupila. Aby ustalić, ile powinien ważyć Twój pies, musisz przyjrzeć się jego wyglądowi i cechom fizycznym.
Yorki rozpoczynają swoje życie jako szczenięta ssące i nie otwierają oczu do około szóstego lub siódmego tygodnia życia. W tym czasie zaczynają otwierać oczy i zaczynają uczyć się chodzić. Po osiągnięciu tego wieku ich wzrost spowalnia się i ważą około ćwierć kilograma, w zależności od wieku szczeniaka. Yorkie może osiągnąć pełną wielkość już po 8-10 latach, ale niektóre mogą wejść w wiek senioralny wcześniej.
Jako szczeniak Yorkie zaczyna rosnąć w wieku około siedmiu tygodni. Na tym etapie Twój Yorkshire terrier jest najszczęśliwszy i to właśnie w tym czasie zaczyna kształtować swoją wyjątkową osobowość. Dorosły Yorkie będzie ważył około 1,13 kg (dwa i pół funta). Gdy pies osiągnie ten wiek, będzie mniej więcej tego samego wzrostu, co jego matka.
Kiedy kupujesz Yorkshire Terriera, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę jego wzrost i długość. Jeśli nie są one identyczne, prawdopodobnie jest to pies typu teacup. Jeśli natomiast ich długość jest taka sama, oznacza to, że Twój Yorkshire terrier jest za niski. Im krótszy pies, tym mniej dojrzały, a więc tym bardziej ryzykowny dla zdrowia. Podobnie, jeśli kupisz Yorkshire terriera, który ma mniej niż siedem lub osiem cali, prawdopodobnie nie jest to Yorkie czystej krwi.
Yorki są zazwyczaj małymi psami. Istnieją jednak pewne wyjątki od tej reguły. Psy ras mieszanych często ważą więcej niż Yorki czystej krwi i mogą osiągać wagę nawet 15 funtów. Te duże Yorki mogły powstać w wyniku nieprawidłowej hodowli. Przeciętny Yorkshire terrier waży od 8 do 10 funtów i ma około 12 centymetrów wzrostu. Jeśli matka Twojego psa waży więcej niż 15 funtów, może to być Shorkie.
Mimo że Yorki mają opinię wybrednych niejadków, większość z nich doskonale radzi sobie z samodzielnym jedzeniem bez większej zachęty. Jednak niektóre yorki są wybredne i mogą wybrzydzać przy jedzeniu. Niektóre zjadają wszystko, co znajduje się na talerzu, podczas gdy inne wybrzydzają, aż będą najedzone. Na dłuższą metę może to prowadzić do problemów z nadwagą. Jeśli nie masz cierpliwości, aby nadzorować nawyki żywieniowe swojego yorka, nie podawaj mu zbyt dużych porcji jedzenia.
Sierść Yorkshire teriera jest długa, prosta i jedwabista. Nie mają skłonności do zrzucania sierści. Oznacza to, że musisz sprawdzać, czy Twój pies nie ma pogryzionych zabawek. Jeśli jednak masz ochotę na aportowanie i zabawę, idealną zabawką będzie piszcząca piłka. Aby zapewnić swojemu yorkowi rozrywkę, możesz uszyć na szydełku piłkę wielkości piłki tenisowej. Możesz też wypchać ją starymi rajstopami.

Czytaj...  Jak długo żyje pies rasy yorkshire terrier?

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jak pracuja psy rasy yorkshire terrier?

Jak pracuja psy rasy yorkshire terrier?

Next Post
Jak często wychodzi na spacer pies rasy yorkshire terrier?

Jak często wychodzi na spacer pies rasy yorkshire terrier?

Related Posts