Jak duży jest pies rasy yorkshire terrier?

Jak duży jest pies rasy yorkshire terrier?

Być może zastanawiasz się, jak duży jest Yorkshire Terrier i czy ta rasa psów jest dla Ciebie odpowiednia. Yorkshire Terrier jest rasą zabawek, więc jego wielkość może się znacznie różnić w zależności od rasy. Możesz się obawiać, że Twój nowy szczeniak będzie za mały lub za duży w porównaniu z innymi Yorkiesami, albo że może mieć problemy zdrowotne. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby ustalić, czy Twój Yorkshire Terrier jest dla Ciebie odpowiedni.

Rozmiar

Yorkshire Terrier w pełni rozwinięty waży około 8-10 funtów, ale nie ma dokładnej reguły określającej maksymalny rozmiar dorosłego Yorka. Wielkość zależy od budowy kości i wagi szczeniaka, ale większość Yorków osiąga pełne rozmiary w wieku sześciu miesięcy. Jeśli hodowca wyhoduje Yorka w niewłaściwy sposób, może się okazać, że jego pies jest bardzo duży. Jednak rzadko można znaleźć dużego Yorka, który waży mniej niż 7 funtów.
Yorkshire Terriery to niewielkie psy z mnóstwem osobowości. Są słodkie, odważne i władcze, ale także niezwykle urocze. Są idealnymi towarzyszami dla każdego domu i doskonałymi psami do towarzystwa. Wybór Yorkshire Terriera będzie dla Ciebie rozpieszczający! Jeśli jesteś nowym właścicielem psa, przed zakupem zapoznaj się z informacjami na temat wielkości Yorkshire Terriera. Najlepiej wybrać rasę, która pasuje do Twojego stylu życia.

Cechy charakterystyczne

Istnieje kilka cech Yorkshire Terriera, które należy rozważyć przed zakupem psa. Chociaż Yorki są tolerancyjne w stosunku do dzieci, nie są zazwyczaj przyjazne w stosunku do innych zwierząt domowych. Mogą stać się agresywne, jeśli zostaną zapoznane z innym zwierzęciem, dlatego najlepiej jest najpierw zapoznać nowych członków rodziny ze swoim pupilem w neutralnym otoczeniu. Jeśli Twoje dziecko nie rozumie, jak należy traktować psa, być może warto rozważyć wybór innej rasy. W tym artykule omówimy niektóre z najważniejszych cech

Yorkshire Terriera.

Yorkshire Terrier jest niewielkich rozmiarów i waży od 7 do 8 funtów. Ze względu na niejednolitą wielkość tej rasy, niektórzy hodowcy reklamują nawet „Yorkshire’y Teacup”, ale jest to nieprawda. Yorkshire Teriery są na ogół tej samej wielkości, niezależnie od rasy. Może to prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych i problemów genetycznych. Jeśli szukasz szczeniaka, ważne jest, abyś wiedział, że Yorkshire jest psem średniej wielkości, ale nie oznacza to, że powinieneś unikać wszystkich Yorków, zwłaszcza jeśli mają dużą osobowość.

Długość życia

Yorkshire Terrier, znany również jako Yorkie, to rasa małych psów. Jest to bardzo popularna rasa, która stale plasuje się w pierwszej dziesiątce ras psów w Stanach Zjednoczonych. Yorkshire Terrier jest znany ze swojej żywiołowej osobowości, lojalnej natury i soczystej, hipoalergicznej sierści. Średnia długość życia Yorkshire Terriera wynosi około 12 lat. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o długości życia tej rasy.
Średnia długość życia Yorkshire Terriera wynosi od 13 do 16 lat, choć mediana długości życia jest bliższa 14,5 roku. Jego średnia długość życia jest nieco dłuższa niż przeciętnego psa, a samice Yorków żyją nieco dłużej niż ich męscy odpowiednicy. Niektóre Yorki żyją nawet do dwudziestu lat i nadal są uważane za młodą rasę. Istnieją trzy główne grupy wielkościowe Yorkshire Terrierów: Yorkie olbrzymi (ważący ponad siedem funtów), Yorkie standardowy i Yorkie Teacup. Każdy z nich waży od dwóch do czterech funtów, a Mini Yorkie ma od pięciu do siedmiu centymetrów wzrostu.

Czytaj...  Jak długo wychowuje się pies rasy autralian silky terrier?

Zdrowie

Obserwacja ma kluczowe znaczenie dla zdrowia Twojego Yorkshire Terriera. Chociaż te małe, podobne do szpiców psy są małe, są podatne na różne problemy z układem mięśniowo-szkieletowym, takie jak złamania. Prawidłowa diagnoza i leczenie są bardzo ważne, aby pies mógł cieszyć się długim i zdrowym życiem. Możesz uniknąć niepotrzebnego bólu i cierpienia, uważnie obserwując swojego Yorkshire Terriera w domu.
Wrodzone zaburzenia krwawienia mogą powodować nadmierne krwawienie u psa. W większości przypadków schorzenia te są niewielkie i pozostają niezauważone, o ile pies nie ulegnie wypadkowi lub nie zostanie poddany operacji. Jednym z takich zaburzeń krwawienia jest choroba von Willebranda, która wpływa na układ krzepnięcia krwi u psów. Lekarz weterynarii podstawowej opieki zdrowotnej może wykonać badania krwi w celu zdiagnozowania tego schorzenia. Testy DNA krwi są pomocne w ustaleniu, czy pies jest dotknięty tą chorobą genetyczną.

Waga

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem Yorkshire terriera, być może zastanawiasz się, jaka jest prawidłowa waga Yorkshire terriera. Standard rasy mówi, że dorosły Yorkies może ważyć od 4 do 7 funtów. Wskazówki dotyczące rasy sugerują, że Yorki powinny ważyć średnio od czterech do siedmiu funtów. Można jednak kupić zarówno mniejsze, jak i większe Yorki. Oto, jak wybrać odpowiednią wagę dla szczeniaka lub dorosłego Yorka. Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego psa Yorkie.
Waga Yorkshire teriera jest jedną z najbardziej wyróżniających cech tej małej rasy. Chociaż limit wagi dla dorosłych Yorkshire terrierów różni się w zależności od rasy, istnieją pewne ogólne wytyczne, których możesz przestrzegać, aby zachować zdrowie swojego szczeniaka. Na przykład 25% suczek Yorkshire terrierów waży mniej niż 10 kg.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Ile kosztuje pies rasy yorkshire terrier?

Ile kosztuje pies rasy yorkshire terrier?

Next Post
Jak długo żyje pies rasy yorkshire terrier?

Jak długo żyje pies rasy yorkshire terrier?

Related Posts