Jak często karmić psa rasy yorkshire terrier?

Jak często karmić psa rasy yorkshire terrier?

Jeśli właśnie adoptowałeś psa rasy Yorkshire Terrier, pierwsze pytanie, jakie Ci się nasuwa, to jak często należy go karmić. Rasa ta jest niewielka, ale jej wielkie osobowości sprawiają, że jest to jedna z najpopularniejszych ras psów na świecie. Jeśli jednak nie wiesz o nich zbyt wiele, ich żywienie może stanowić wyzwanie. Dieta Yorków powinna być wystarczająco mała, aby były zdrowe i nie przejadały się.
Jeśli martwisz się o wagę swojego psa, pamiętaj, że Yorki mają notorycznie wybredny apetyt. Oznacza to, że Twój Yorkie może domagać się więcej jedzenia, kiedy jest już najedzony. Jeśli jednak Twój pies nie ma żadnych problemów zdrowotnych, nie poddawaj się jego ciągłym namowom. Dodatkowe jedzenie sprawi, że Twój pies będzie tylko gruby i niezdrowy, więc trzymaj się swojej rutyny. Poza tym, jeśli zauważysz, że Twój Yorkie bardzo przybiera na wadze, natychmiast zgłoś się do lekarza.
Dieta Yorków jest podobna do diety ludzi. Ilość pokarmu, którą podajesz swojemu Yorkowi powinna wynosić około jednej czwartej do pół filiżanki dziennie. Jest to ilość ponad dwukrotnie większa niż zalecana dla typowego dorosłego Yorka. Z kolei szczenięta wymagają trzech lub czterech posiłków dziennie. Dorosłe psy powinny spożywać od jednej czwartej do pół filiżanki suchej karmy dla psów. Należy jednak pamiętać, że różne marki karmy dla psów zawierają różne ilości kalorii.
Żywienie Yorków zależy od genetyki i poziomu aktywności. Dlatego też, aby maksymalnie zwiększyć wartość odżywczą karmy dla psa Yorkshire Terrier, powinieneś starać się podawać mu ją w kilku posiłkach. Aby zapewnić swojemu Yorkowi właściwą dietę, powinieneś również rozważyć opracowanie tabeli żywienia Yorków. Tabela żywieniowa powinna być oparta na standardowym zakresie dla szczeniąt w różnym wieku i o różnej wadze. Powinieneś także upewnić się, że Twój Yorkie jest karmiony o tej samej porze każdego dnia, aby utrzymać prawidłowe trawienie.
Ilość mięsa spożywanego przez Yorkshire Terriera zależy również od wielkości i budowy jego ciała. Stosunek tkanki tłuszczowej do mięśniowej w ciele psa określa, ile mięsa potrzebuje on na funt masy ciała. Z reguły karmy mokre zawierają więcej mięsa, a mniej tłuszczu niż karmy suche. Oznacza to, że Yorki będą potrzebowały więcej wody niż w przypadku karmy suchej. Jednak karmienie Yorka suchą karmą wiąże się z pewnymi zagrożeniami, takimi jak składniki, które są szkodliwe dla Twojego pupila.
Twój Yorkie zasługuje na najlepsze możliwe odżywianie, więc upewnij się, że podajesz mu produkt wysokiej jakości. Wypróbuj wysokiej jakości karmę w puszce wyprodukowaną z kurczaka z chowu bezklatkowego. Nie będzie ona smakować jak karma z puszki, ale jest pełna zdrowych składników odżywczych pochodzących z naturalnych źródeł. Naturalne karmy dla psów zawierają kurczaka, jagnięcinę, ryby i dziczyznę oraz nie zawierają zbóż. Staraj się unikać czekolady, ponieważ może ona powodować drżenie mięśni, drgawki, a w niektórych przypadkach nawet śmierć.
Chociaż Yorki mogą być karmione swobodnie, większość psów wymaga ścisłego harmonogramu posiłków. Idealnie byłoby, gdybyś podawał im co cztery godziny od jednej czwartej do pół filiżanki suchej karmy. Idealnie byłoby, gdyby Twój Yorkie otrzymywał od trzech do czterech posiłków dziennie, przy czym największy posiłek powinien być spożywany wczesnym rankiem, a najmniejszy – w nocy. Pamiętaj także, aby nie karmić ich na 2 godziny przed snem.

Czytaj...  Yorkshire terrier - opis rasy

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jak często wychodzi na spacer pies rasy yorkshire terrier?

Jak często wychodzi na spacer pies rasy yorkshire terrier?

Next Post
Ile kosztuje szczeniak rasy yorkshire terrier?

Ile kosztuje szczeniak rasy yorkshire terrier?

Related Posts