Jak często wcyhodzi na spacer english toy terrier?

Jak często wcyhodzi na spacer english toy terrier?

Psy tej rasy nie mają tak wysokiego poziomu energii jak niektóre inne rasy terierów, ale wymagają umiarkowanego wysiłku fizycznego. Codzienny spacer lub dobra zabawa w aportowanie na podwórku w zupełności wystarczą, aby zaspokoić potrzeby Twojego angielskiego Toy Terriera. Spacery pomagają również w socjalizacji psa z innymi psami, zwłaszcza innymi rasami zabawkowymi. Mimo że pies tej rasy nie wymaga intensywnego wysiłku fizycznego, ważne jest, aby wychodząc na zewnątrz trzymać go na smyczy. Z racji drobnej postury terriera w zimową porę warto na swojego psiaka założyć ubranka dla psa, aby nie zmarzł i nie zachorował. 

Aby uniknąć niebezpieczeństwa ze strony innych psów, należy wyprowadzać zwierzę na spacer w miejscach, gdzie nie ma samochodów. Zwłaszcza psy miniaturowe nie są przystosowane do chodzenia po zatłoczonych ulicach. Z tego powodu staraj się znaleźć spokojne miejsca, takie jak parki, z dala od ruchliwych ulic. Staraj się unikać autostrad i ścieżek rowerowych. Ponadto unikaj spacerów w miejscach, gdzie często spacerują psy dużych ras. Większe psy mogą przypadkowo wpaść na Twojego miniaturowego psa, co może spowodować obrażenia.
Ze względu na krótką sierść, angielskie toy teriery cierpią latem na stres cieplny i są najszczęśliwsze podczas długich spacerów. To samo dotyczy zimnej pogody. Gdy temperatura spada, angielskie toy teriery często nie lubią wychodzić na dwór, aby załatwić się do toalety. Należy więc pamiętać o tych kwestiach podczas spacerów z angielskim toy terierem. Jeśli szukasz spokojnego i mało energicznego psa, być może nadszedł czas, aby rozważyć inną rasę.
Angielski Toy Terrier jest wiernym towarzyszem i uwielbia towarzystwo człowieka. Mimo że w stosunku do obcych jest powściągliwy, dobrze dogaduje się z dziećmi, o ile nie są one wobec niego agresywne. Angielskie Toy Teriery mają również dużą zdolność adaptacji do warunków mieszkaniowych, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w mieszkaniach. Nie należy ich jednak zostawiać samych w domu na dłuższy czas. Mogą też stać się uparte, jeśli nie są odpowiednio socjalizowane.
Cykl rozrodczy angielskiego Toy Terriera trwa dziewięć dni. W fazie proestrus suka rasy English Toy Terrier wabi samców krwawą wydzieliną i powiększonym sromem. W fazie lutealnej samica English Toy Terrier nie dopuszcza do krycia. W fazie diestrus, samica ma jasnoczerwoną wydzielinę i nie dopuszcza do krycia.
Angielski Toy Terrier nie potrzebuje dużej ilości ruchu. Pies ten dobrze radzi sobie w pomieszczeniach zamkniętych i nie toleruje skrajnych temperatur, ale lubi długie spacery po okolicy. Jego niski poziom energii sprawia, że jest doskonałym towarzyszem dla starszych właścicieli. Oprócz tego, że są wspaniałym towarzyszem dla osób starszych, są również doskonałymi zwierzętami domowymi dla rodzin z dziećmi. Należy jednak pamiętać, aby cały czas mieć je na oku, ponieważ mogą być łatwo przytłoczone przez dzieci.
Angielski Toy Terrier jest dość łatwy w utrzymaniu, a jego sierść wymaga minimalnej pielęgnacji. Co dwa tygodnie należy umyć mu zęby, a w razie potrzeby oczyścić oczy i uszy. Wymagają one jednak corocznego leczenia przeciw pchłom. Jeśli chodzi o zdrowie tej rasy, jest ona jedną z najmniej wymagających ras. W związku z tym są to jedne z najpopularniejszych psów.
Ilość czasu, jaką pies potrzebuje na spacer, zależy od jego wieku i stanu zdrowia. Szczenięta muszą poświęcić więcej czasu na zabawę. Jeśli nie będą miały wystarczająco dużo ruchu, oddychanie może być dla nich zbyt trudne. W związku z tym ważne jest, aby zamiast długich spacerów skupić się na zabawie. Niektóre psy potrzebują jednak dłuższych spacerów niż inne.
Psy potrzebują spaceru, aby się rozluźnić i poznać swoje otoczenie. Jest to również okazja do zacieśnienia więzi między wami. Zwykły spacer może być wystarczający dla małego psa. Osoby z bardziej energicznymi psami mogą wybrać się na dłuższy spacer lub skorzystać z podwórka. Niezależnie od wielkości psa, spacer będzie stymulował jego umysł i ciało. Kiedy zabierzesz psa na spacer, w nagrodę otrzymasz mnóstwo pozytywnej uwagi i czułości.Zobacz więcej

Czytaj...  Jak pracuja psy rasy yorkshire terrier?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co je pies rasy english toy terrier

Co je pies rasy english toy terrier

Next Post
Ile dziennie śpi English toy terrier?

Ile dziennie śpi English toy terrier?

Related Posts