Jakie są kolory psa rasy yorkshire terrier?

Jakie są kolory psa rasy yorkshire terrier?

Standardowym umaszczeniem Yorkshire Terriera jest brąz, z kilkoma wyjątkami. Niektóre z nich są w przeważającej części brązowe, podczas gdy u innych przeważa kolor złoty. Niektóre z tych psów są nawet częściowo lub całkowicie opalone, z czarnym lub niebieskim grzbietem. Psy te są absolutnie przepiękne, ale kolory te nie są idealne do hodowli, ponieważ mogą w końcu wyprzeć standardowe ubarwienie. Dlatego nie należy rozmnażać tych psów, jeśli nie ma się 100% pewności co do ich wyglądu i temperamentu.

Biewer Terrier

Jeśli chcesz mieć psa, który jest wyjątkowy i zabawny, Biewer Terrier jest doskonałym wyborem. Biewery są potomkami Yorkshire Terriera i zostały wyhodowane specjalnie po to, aby mieć trzy wyraźne kolory na sierści. Kolory te nazywane są piebaldami i charakteryzują się nieregularnie rozmieszczonymi łatami w różnych kolorach. Większość Biewerów ma niebieskie lub białe futro na klatce piersiowej i nogach, podczas gdy ich futro na twarzy jest zazwyczaj czarne lub brązowe.
Biewer jest psem do towarzystwa, który uwielbia czułość, ale jest też mało aktywnym zwierzęciem rodzinnym. Mimo że rasa ta należy do rodziny terierów, nie ma silnego popędu żerowania i nie przepada za kopaniem. Jako pies do towarzystwa, Biewer będzie Twoim najlepszym przyjacielem przez wiele lat. Jeśli jednak planujesz hodować Biewera jako zwierzę domowe, musisz pamiętać o tych cechach.

Parti Yorkie

Wybierając Parti Yorkshire Terrier, upewnij się, że wybierasz rasę, która ma zdrową dietę. Ten mały pies jest niewielki jak na swój rozmiar, waży od czterech do siedmiu funtów i rośnie na wysokość od siedmiu do ośmiu centymetrów. Parti Yorkie ma miękką, prostą sierść i może mieć dowolny kolor, od białego po czarny. Jego sierść różni się od sierści pozostałych przedstawicieli rasy Yorkshire Terrier, a proporcje składników odżywczych w karmie są różne u poszczególnych Parti.
Psy rasy Parti Yorkshire Terrier są również znane jako Biewery. Są małe i mają bardzo klasyczną osobowość Yorkshire teriera. Są figlarne, czułe i spokojne. Ich białe umaszczenie jest wyjątkowe i piękne. Ta cecha sprawia, że kolory psów Parti Yorkshire Terrier są pożądane przez ludzi, którzy szukają psa o wyrazistym ubarwieniu. Psy te są idealne dla rodzin, które kochają kolor.

Piebald Yorkie

Piebald Yorkshire Terrier to niecodzienny typ psa, który nie jest zbyt często spotykany. Jest to krzyżówka Biewera i Yorkshire Terriera, dwóch ras o podobnym wyglądzie i temperamencie. Biewer został wyhodowany przez niemieckie małżeństwo, które chciało mieć psa o wyjątkowym wzorze sierści i w ten sposób powstał piegowaty Yorkshire Terrier o wyjątkowym ubarwieniu sierści. Pies ten został zarejestrowany jako Schneefloeckchen von Friedheck, a następnie został Młodzieżowym Championem Świata FCI w Dortmundzie w Niemczech.
Piebald Yorkshire Terrier został po raz pierwszy wyprodukowany w 1984 roku przez niemiecką parę o nazwisku Biewer. Biewer użył dwóch Yorkshire terrierów do wyhodowania szczenięcia. Biewer terrier został uznany przez Allgemeiner Club der Hundefreunde Deutschland e.V. (ACHD).

Czytaj...  Jak często wcyhodzi na spacer english toy terrier?

All tan Yorkie

Sierść psa rasy Yorkshire Terrier może mieć piękny odcień opalenizny. Kolor ten powstaje, gdy pies ma dwa różne geny, które powodują, że jego sierść z czasem ulega zniszczeniu. Gen siwienia powoduje, że kolor czarny i opalony zmienia się z opalowego na złoty i odwrotnie. Ma on wpływ na wszystkie geny w parach, więc jeśli masz dwa różne geny siwienia, otrzymasz niebiesko-złotego Yorkshire Terriera.
Inną odmianą barwną Yorkshire teriera jest Partri Yorkie. Rasa ta nazywana jest również Partri Yorkie. To ubarwienie występuje u niewielkiej grupy wszystkich Yorków. Partri Yorkshire jest jednym z dwóch typów, które posiadają recesywny gen piebland. Psy te są jaśniejsze niż psy o umaszczeniu opalonym. Jeśli szukasz jednego z tych pięknych psów, możliwe jest znalezienie całkowicie opalonego Yorka.

Yorki czarne i opalone

Genetyka czarnego i opalonego psa Yorkie została ustalona. Chociaż Yorki mogą być dowolnego koloru, najczęściej spotykane są kolory niebieski i opalony. Kolor sierści psa Yorkie również odzwierciedla indywidualność każdego psa. W miarę jak pies rośnie, jego umaszczenie staje się jaśniejsze i bardziej wyraziste. Zanim pies skończy rok, wykształca się jego ostateczny kolor.
Chociaż kolory czarny i brązowy pojawiają się już u szczeniąt, dorosłe Yorki zmieniają kolor wraz z wiekiem. Szczenięta rodzą się głównie z czarną sierścią i opalenizną na klatce piersiowej, pysku, uszach, ogonie i łapach. Z czasem opalenizna i brązowe umaszczenie bledną, a czarna sierść staje się niebieska. Zmiana ta może rozpocząć się już w szóstym miesiącu życia, a kolor psa będzie się zmieniał przez całe jego życie.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Długowłosy pies rasy yorkshire terrier?

Długowłosy pies rasy yorkshire terrier?

Next Post
Jakie sa krzyżowki z psem rasy yorkshire terrier?

Jakie sa krzyżowki z psem rasy yorkshire terrier?

Related Posts