Skąd pochodzi pies rasy yorkshire terrier?

Skąd pochodzi pies rasy yorkshire terrier?

Skąd pochodzi Yorkshire Terrier? Yorkshire Terrier to rasa psów, która wywodzi się z angielskich hrabstw Lancaster i Yorkshire. W średniowieczu psy Yorkies były hodowane do zabijania szczurów i myszy w ich norach i norowiskach. Ta umiejętność polowania na te szkodniki sprawiła, że stały się one popularne jako towarzysze lisów i borsuków. We współczesnym społeczeństwie rasa ta nadal pełni te funkcje.
Nazwa Yorkshire Terrier pochodzi od regionu, w którym zostały wyhodowane, co stanowi istotną część ich historii. Teriery te były celowo hodowane, aby były małe i zwinne, dzięki czemu idealnie nadawały się na pracowników fabryk włókienniczych. Wraz z rosnącą popularnością stały się modnymi psami do kolan dla zamożnych dam. Poniżej przedstawiono kilka interesujących faktów na temat Yorkshire Terriera.
Yorkshire Terrier był pierwotnie dużym psem, ale dzięki selektywnej hodowli udało się ożywić tę rasę i uczynić z niej doskonałego towarzysza. Po tym, jak stała się popularnym towarzyszem i słynną atrakcją w wiktoriańskiej Anglii, rasa ta trafiła również do Stanów Zjednoczonych. Jak w przypadku wszystkich ras, jej popularność rosła lawinowo. W rzeczywistości w Stanach Zjednoczonych Yorkshire Terrier stał się jedną z najpopularniejszych ras na świecie.
Przodkowie Yorkshire Terriera byli mieszanką wielu różnych typów terierów, takich jak Dandie Dinmont, Skye i Manchester. Psy te stały się popularne w Anglii i Stanach Zjednoczonych, gdzie nadano im nazwy regionów. Jednak ich dokładne pochodzenie nie jest znane. W XIX wieku szkoccy górnicy i pracownicy młynów przenieśli się do Yorkshire i przywieźli ze sobą różne małe teriery, w tym Clydesdale Terrier, Paisley Terrier, a nawet Skye Terrier.
Yorkshire Terrier zmienił się diametralnie od swoich początków jako pies pracujący. Jest mniejszy od swoich odpowiedników i nie jest wykorzystywany do polowań, szczurołapów czy szczurołapów. Obecnie jest powszechnie hodowany jako pies do kolan. Jest doskonałym towarzyszem zabaw dla starszych dzieci. Choć jest mniejszy niż większość ras, Yorkshire Terrier zachował wiele cech ze swojego poprzedniego życia. Są energiczne, zadziorne i bardzo inteligentne.
Popularność Yorkshire Terriera przejawia się w jego uwielbieniu przez sławnych właścicieli. Niektórzy sławni ludzie są właścicielami Yorkshire Terrierów, w tym Paris Hilton, Brett Favre, Britney Spears i Justin Timberlake. Rasa ta została po raz pierwszy uznana przez American Kennel Club w 1885 r. i jest obecnie jedną z najpopularniejszych na świecie ras zabawek. Żyją około 13-16 lat, a najmniejszy zarejestrowany Yorkie miał zaledwie 2,5 cm przy łopatce i nazywał się Sylvia.
Pies czarno-granatowy to klasyczny Yorkshire Terrier. Yorki czarne i opalone rodzą się czarne. Kolor opalenizny nie sięga poza uszy. Kolor opalenizny na nogach nie sięga powyżej łokcia. Z wiekiem Yorkshire Terrier ma tendencję do rozjaśniania się, ale wpływ na to mają również geny modyfikujące kolor. W okresie dojrzewania płci męskiej samice Yorkshirey mają tendencję do rozjaśniania się, podczas gdy Yorki o umaszczeniu brązowym i wątrobianym ciemnieją.

Czytaj...  Jak długo wychowuje się pies rasy autralian silky terrier?

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jakie są rodzaje psów rasy terrier?

Jakie są rodzaje psów rasy terrier?

Next Post
Gdzie najlepiej kupić psa rasy yorkshire terrier?

Gdzie najlepiej kupić psa rasy yorkshire terrier?

Related Posts