Fryzury dla psa rasy australian silky terrier

Fryzury dla psa rasy australian silky terrier

Niezależnie od tego, czy Twój pies jest typowym terierem czy przystojnym lwem, znajdziesz wiele fryzur dla psów rasy Australian Silky Terrier, które podkreślą ich piękne cechy. Psy te mają prostą, jedwabistą, pojedynczą sierść, która rośnie częściowo od czubka głowy do końca ogona. Ogon jest krótszy niż reszta ciała psa i pozbawiony pióra. Kolor sierści tych psów waha się od jasnosrebrnego do ciemnoniebieskiego.

Pochodzenie

Australijski pies rasy Silky Terrier to niewielka rasa terierów, która pierwotnie została stworzona do polowania na szkodniki na terenach miejskich. Chociaż rasa ta jest obecnie powszechnie wykorzystywana jako pies do towarzystwa i jest uważana za jednego z najbardziej przyjaznych psów, ma reputację psa bardzo energicznego, nadmiernie szczekającego i kopiącego. Chociaż te cechy sprawiły, że stał się popularnym zwierzęciem domowym, nie dogaduje się dobrze z innymi psami i powinien być trzymany wyłącznie w domu z dorosłymi.
Silky Terrier ma długą historię. Po raz pierwszy powstał w Australii w wyniku skrzyżowania dwóch typów terierów. Wzorzec rasy został ustalony dopiero pod koniec lat 50. ubiegłego wieku, kiedy to po raz pierwszy stworzono go z krzyżówki teriera australijskiego i Yorkshire. W procesie tym wzięło udział wiele innych ras, w tym Dandie Dinmont, Yorkshire terrier i Dandie Dinmont.
Charakterystyczny wygląd Australian Silky Terriera jest często kojarzony z jego długą, gładką sierścią. Głowa i uszy psa mają kształt klina, a oczy kształt migdałów. Jasne oczy są postrzegane jako wada, a długa, kręcona sierść jest uważana za ideał. Sierść psa jest długa i błyszcząca, a sierść powinna być czysta i nie splątana. Istnieją pewne wyjątki od tej reguły, ale ogólnie rzecz biorąc, jest to norma dla tej rasy.
Australian Silky Terrier ma delikatne, proste i miękkie futro, przypominające ludzkie włosy. Silky teriery zrzucają bardzo małą ilość włosów, dlatego najlepszym sposobem na zachowanie tego pięknego wyglądu jest codzienne szczotkowanie i czesanie. Rasa ta ma minimalne linienie i jest uważana za łatwą w pielęgnacji. Nadal jednak konieczne jest regularne kąpanie psa, co może być trudne, jeśli nie chcesz poświęcić czasu i pieniędzy na profesjonalną pielęgnację.

Cechy charakterystyczne

Fryzury dla psów rasy Australian Silky Terrier są tak różnorodne jak sama rasa australijska. Ich jedwabista sierść i jedwabista prezencja to znak rozpoznawczy tej rasy, dlatego przed przystąpieniem do stylizacji włosów należy poznać jej cechy charakterystyczne. Wzorzec rasy australijskiego teriera jedwabistego określa, czego oczekuje się od tego psa, dlatego ważne jest, abyś poznał różne rodzaje fryzur dostępnych dla tej rasy.
Najlepszym sposobem pielęgnacji tego małego, ale potężnego dynamo jest strzyżenie go na schludnego boba. Jego gęsta, jedwabista sierść w dotyku przypomina ludzkie włosy. Jego głowa w kształcie klina pokryta jest obfitym włosem, a przedziałek pośrodku odsłania oczy w kształcie migdałów. Chociaż psy te są dalekie od typowych terierów szczurzych, należy traktować je jak prawdziwe psy ziemne i zapewnić im dużo ruchu i stymulacji psychicznej.
Sierść australijskiego teriera jedwabistego jest prosta, błyszcząca i jedwabista, głównie niebieska z brązowymi lub czerwonymi znaczeniami. Tylną część sierści pozostawia się nieskoszoną, a górny węzeł powinien być nieco jaśniejszy niż brązowe lub czerwone punkty. Sierść australijskiego teriera jedwabistego ma skłonność do matowienia i plątania się. Pielęgnacja sierści teriera jest więc bardzo łatwa!
Australijski terier jedwabisty to mała rasa psów o pięknej, lejącej się sierści. Powinien mierzyć od 9 do 10 cali przy łopatce, a w wieku dojrzałym ważyć 10 funtów. Zazwyczaj szczenięta rodzą się w miotach po cztery sztuki, a dorosłość osiągają w ciągu dziewięciu miesięcy. W tym czasie powinny one przybierać na wadze około 10% masy ciała tygodniowo. Nie ma szczególnych wymagań dotyczących pielęgnacji australijskiego teriera jedwabistego, ale psy te świetnie wyglądają w różnych stylizacjach.

Czytaj...  Australian Silky terrier - opis rasy

Problemy zdrowotne

Mimo że jest to generalnie zdrowa rasa, istnieje kilka problemów zdrowotnych, które mogą dotknąć Twojego Silky Terriera. Na przykład, zwichnięcie rzepki może spowodować, że pies będzie biegał na trzech łapach. Innym częstym problemem jest choroba Legg-Perthesa, która powoduje bolesne zapalenie panewki stawu biodrowego. U niektórych psów rasy Silkies może nawet rozwinąć się cukrzyca. Aby zapobiec tym problemom zdrowotnym, należy szczotkować sierść psa co najmniej trzy razy w tygodniu.
Australijski terier jedwabisty jest podatny na pewne choroby i schorzenia skóry. Jedną z nich jest niedoczynność tarczycy. Niedoczynność tarczycy jest chorobą, w której gruczoł tarczycowy nie produkuje wystarczającej ilości hormonu tarczycy. Niektóre objawy obejmują swędzenie, brak włosów na skórze i charakterystyczny zapach. Jeśli zauważysz u swojego psa którykolwiek z tych objawów, zabierz go do lekarza weterynarii. Wczesna diagnoza znacznie zmniejszy ryzyko rozwoju choroby zagrażającej życiu Twojego zwierzęcia.
Pielęgnacja Silky Terriera jest łatwa. Wystarczy regularnie szczotkować i kąpać zwierzę. Najlepiej używać delikatnego szamponu, który nie pozbawi sierści jej naturalnych olejków. Trymowanie sierści psa jest bardzo ważne, ponieważ

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jak długo wychowuje się pies rasy autralian silky terrier?

Jak długo wychowuje się pies rasy autralian silky terrier?

Next Post
Krzyżówka maltanczyka i asutralian silky terriera

Krzyżówka maltanczyka i asutralian silky terriera

Related Posts