Jaki tryb życia ma pies rasy australian silky terrier?

Jaki tryb życia ma pies rasy australian silky terrier?

Osobowość Silky Terriera sprawia, że jest on doskonałym zwierzęciem do mieszkania lub życia rodzinnego. Jest niezwykle inteligentny i przyjaźnie nastawiony do ludzi. Psy tej rasy mogą być jednak również wymagające i głośne. Bardzo ważny jest ścisły nadzór nad nim, ponieważ może sprawiać kłopoty, jeśli nie jest odpowiednio szkolony. Jego sierść jest długa i gładka, z przedziałkiem na grzbiecie i zwisająca na wysokość 5-6 cm. Umaszczenie jest również zróżnicowane kolorystycznie – różne odcienie niebieskiego.
Pielęgnacja jest niezbędnym elementem ich stylu życia, ponieważ ich delikatny, prosty włos może się łatwo plątać. Pielęgnacja sierści Silky Terriera jest łatwa, ale wymaga pewnego zaangażowania, ponieważ pies ten zrzuca niewiele włosów. Wymagane jest codzienne szczotkowanie i przycinanie sierści, zaleca się także regularne kąpiele. Regularne mycie szamponem jest również konieczne dla zachowania lśniącej sierści. Silky Terrier wymaga również częstego obcinania paznokci.
Australijski terier jedwabisty jest niezależnym psem na kolanach, który może się dobrze przystosować do życia w mieszkaniu. Nie jest cichy ani powściągliwy, ale może mieszkać w domu z dziećmi i innymi zwierzętami. Jednak nawet przy stosunkowo niskim poziomie aktywności lubi regularne spacery i możliwość zabawy. Ma jedwabistą sierść, którą trzeba regularnie szczotkować i czyścić. Ale warto to zrobić dla jego niesamowitej osobowości.
Australian Silky Terrier był pierwotnie znany jako Sydney Silky. Rasa ta wyewoluowała z teriera australijskiego i Yorkshire teriera. Po raz pierwszy została uznana przez American Kennel Club w 1959 roku. Jest to pies średniej wielkości o gładkiej i błyszczącej sierści, która nadaje mu efektowny wygląd. Jednak australijski terier jedwabisty ma coś więcej niż tylko piękną twarz. Potrafi być psotnym psem na kolanach, który lubi zabawy w trawie.
Australijski Silky Terrier wymaga stałej uwagi ze strony człowieka. Pozostawiony bez nadzoru może sprawiać kłopoty, a nawet błądzić. Dlatego też dzieci powinny mieć co najmniej 10 lat, aby kupić jedwabistego teriera. Pies jedwabisty jest dobrym towarzyszem dla starszych dzieci, ale małe dzieci powinny być nadzorowane podczas zabawy z psem. Jeśli dzieci są obecne, mogą nie być tak grzeczne w stosunku do Silky, jak w przypadku dzieci w niższym wieku.
Ten bardzo energiczny pies preferuje aktywny tryb życia i musi być zdrowy pod każdym względem. Został on wyhodowany do polowania na gryzonie domowe. W związku z tym musi być dobrze wychowany pod każdym względem. Żebra powinny sięgać do tyłu, a linia grzbietu musi być równa. Ponadto linia górna powinna być równa. Dzięki temu pies ten jest doskonałym towarzyszem dla osób, które chcą wychodzić na zewnątrz i odkrywać piękno przyrody.
Australian Silky Terrier jest psem aktywnym. Rasa ta jest bardzo wysportowana i doskonale radzi sobie w wielu psich sportach. Należy jednak trzymać go z dala od większych psów, ponieważ jest skłonny do atakowania większych psów i gonienia małych ofiar. W parku dla psów musi być zawsze pod nadzorem i na smyczy. Jeśli planujesz bawić się z psem w aportowanie w parku dla psów, pamiętaj, aby go nadzorować.
Silky terrier nie wymaga specjalnego szkolenia, aby dobrze żyć. Ważne jest jednak, aby o niego dbać i zapewnić mu regularne ćwiczenia. Jest to stosunkowo zdrowa rasa, ale jest podatna na kilka problemów zdrowotnych. Stwierdzono, że niektóre rasy są bardziej podatne na pewne choroby. Do najczęstszych problemów występujących u Silky Terriera należą: choroba krążka międzykręgowego, genetyczne choroby oczu, dysplazja stawów biodrowych, cukrzyca, choroba Legg-Calve-Perthesa, dysplazja stawów łokciowych i epilepsja.
Australian Silky Terrier jest bardzo inteligentnym psem, który ma duże zdolności adaptacyjne. Szkolenie tej rasy może zapobiec jej agresji. Należy stosować szkolenie oparte na pozytywnym wzmocnieniu, a pies dobrze reaguje na zabawy i smakołyki. Chociaż australijski terier jedwabisty może być nieco trudny w szkoleniu domowym, jest on również niezwykle czuły i przyjazny w stosunku do innych ludzi. Jeśli szukasz psa, który będzie pasował do Twojej rodziny, silky terrier jest doskonałym wyborem.

Czytaj...  Jaki jest pies rasy yorkshire terrer?

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Krzyżówka maltanczyka i asutralian silky terriera

Krzyżówka maltanczyka i asutralian silky terriera

Next Post
Jak długo żyje pies rasy australian silky terrier?

Jak długo żyje pies rasy australian silky terrier?

Related Posts