Yorkshire terrier – opis rasy

Yorkshire terrier - opis rasy

Istnieje wiele powodów, dla których warto kupić Yorkshire terriera, w tym jego wytrwałość, odwaga i lojalność. Ze względu na ich nieustępliwy i lojalny charakter, niezbędna jest wczesna socjalizacja i konsekwentne szkolenie. Czasami na sprzedaż wystawiane są szczenięta o wysokiej jakości. Takie szczenięta mają gwarancję zdrowia, a przy zakupie otrzymujesz pakiet szczeniąt. Yorkshire terrier jest jednak psem bardzo temperamentnym i powinien być wybierany tylko przez rodziny z doświadczeniem w wychowywaniu terierów.

Yorkshire terrier

Opis rasy Yorkshire terrier dostarczy Ci podstawowego zarysu typowych cech tego psa. Ta mała rasa jest pokryta długim, gładkim włosem o jasnobrązowej barwie z przodu i srebrnej po bokach. Ogon jest zadarty do góry i sięga do podłogi. Uszy są małe, spiczaste i w kształcie litery V. Oczy są ciemne i osadzone daleko od siebie. Oczy są ciemne i osadzone daleko od siebie. Są to wszystkie cechy charakterystyczne dla Yorkshire teriera.
Uważa się, że Yorkshire Terrier wywodzi się z rasy terierów szkockich. Uważa się również, że rasa ta wywodzi się z krzyżówki Clydesdale Terriera i maltańczyka. W XIX wieku nazywano ją szkockim terierem o zbitej sierści (Broken-Haired Scotch Terrier). Początkowo rasa ta była znacznie większa niż obecnie. Gdy stała się popularna, zaczęto ją hodować jako zwierzę do towarzystwa i stała się modnym domem w Anglii i Europie.
Yorkshire terrier ma doskonały temperament i jest bardzo elastyczny. Są niezwykle chętne do zabawy i dobrze dogadują się z innymi zwierzętami domowymi i dziećmi. Bardzo dobrze dogadują się z dziećmi i można je szkolić do wykonywania sztuczek. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem tego psa, poniżej znajdziesz kilka wskazówek:

Yorkie

Yorkie to mały piesek-zabawka o osobowości teriera. Uwielbiają się bawić, a nawet rządzić większymi zwierzętami domowymi. Ich sierść jest podatna na zrzucanie, ale są zaskakująco łatwe w pielęgnacji. Yorki były niegdyś cenione w Anglii za umiejętność szczekania. W Stanach Zjednoczonych stały się popularnym psem do kolan wśród kobiet z wyższych sfer, a nawet prezydent Nixon posiadał Yorka o imieniu Pasha.
Rozpoznawalne cechy Yorków to zwarta budowa ciała, wysoko osadzona głowa, małe oczy z guziczkami i ciemny nos. Cechy te mają kluczowe znaczenie dla osób pragnących wystawiać Yorki. Jednak dla osób, które chcą mieć tylko zwierzątko rodzinne, opis ten nie jest tak ważny. Yorkie jest pięknym, inteligentnym psem i stanowi doskonały wybór dla każdej rodziny. Jego zwarta budowa ciała i wysoko osadzona głowa sprawiają, że doskonale sprawdza się w podróży.
Yorki są doskonałym towarzyszem dla rodzin z dziećmi, ale potrafią być dość niezależne. Nie są polecane do domów z małymi dziećmi, ponieważ łatwo się denerwują i mogą być kłopotliwe. Yorki szczekają prawie na wszystko, więc nie radzą sobie dobrze z bardzo aktywnymi dziećmi. Ich dominujący charakter sprawia, że mogą atakować inne psy, dlatego ścisłe szkolenie jest niezbędne, aby utrzymać psa w ryzach. Są też doskonałymi psami stróżującymi.

Czytaj...  Fryzury dla psa rasy australian silky terrier

Yorkshirsky terrier

Cechy fizyczne Yorkshire Terriera sprawiają, że jest on dobrym wyborem do mieszkania. Ma długą, gładką sierść, która po bokach jest srebrna, a z przodu jasnobrązowa. Włos ten spływa na podłogę. Ogon jest zadarty do połowy długości i osadzony półstojąco nad grzbietem. Małe, spiczaste uszy są osadzone po bokach. Oczy są ciemnego koloru. Yorkshire Terrier ma żywą, wesołą osobowość i jest bardzo łatwy w szkoleniu.
Uważa się, że współczesny Yorkshire Terrier jest potomkiem teriera szkockiego. Po rewolucji przemysłowej pracujący Szkoci przywieźli je do Anglii i rozpoczęli rozwój rasy. Rasa ta zyskała popularność na północy, a psy zostały ostatecznie wyhodowane tak, aby wyglądały jak miniaturowe wersje tych słynnych terierów. Pierwotnie Yorkshire Teriery były znacznie większe niż obecnie, ale wkrótce stały się modnymi towarzyszami dla wyższych sfer oraz królów i królowych.
American Coonhound jest mniejszą wersją Yorkshire. Jego wysokość wynosi około 15 cm (7 cali), a waga około 3 kg (7 funtów). Jego długa, jedwabista sierść jest koloru czarnego, stalowoniebieskiego lub brązowego. Ponieważ American Coonhound jest znany od wieków, jest to ukochany pies rodzinny. Nie ma wątpliwości, że ta rasa terierów jest doskonałym wyborem dla dzieci. Jako rodzic musisz być stanowczy i konsekwentny.

Biewer terrier

Opis rasy Yorkshire terrier powinien zawierać podstawowe cechy tego popularnego psa. Umaszczenie psa jest albo białe, albo niebieskawe lub szarawe, ale nie może być rude. Powinna mieć także białe obwódki na klatce piersiowej i brzuchu. Sierść tego psa nie musi być biała, ale musi być biała. To dobrze, ponieważ oznacza to, że pies nie ma rudych włosów. Temperament i wygląd Yorków są bardzo podobne do innych ras.
Jedną z najbardziej charakterystycznych cech Yorkshire teriera jest jego jedwabista, długa sierść. Sierść jest naturalnie prosta i długa. Wielu właścicieli psów wystawowych unika przycinania sierści u swoich yorków. Ich sierść wymaga również codziennego szczotkowania. Rasa Yorkshire terrier opisuje się w następujący sposób

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Ciekawostki o psie rasy yorkshire terrier

Ciekawostki o psie rasy yorkshire terrier

Next Post
Yorkshire terrier który służył podczas drugiej wojny światowej

Yorkshire terrier który służył podczas drugiej wojny światowej

Related Posts