Jak wygląda krótkowłosy australian silky terrier?

Jak wygląda krótkowłosy australian silky terrier?

Pies jedwabisty ma krótką sierść, która jest bardzo łatwa w utrzymaniu. W przeciwieństwie do niektórych innych ras nie zrzuca dużo sierści. Należy je jednak kąpać codziennie i używać dobrego szamponu nawilżającego. Aby zapobiec matowieniu sierści, należy regularnie ją trymować, zwłaszcza wokół oczu. Powinieneś także sprawdzić u hodowcy, czy pies jest zdrowy i czy nie miał w przeszłości żadnych problemów zdrowotnych.
Ciało Silky teriera jest zwarte i nisko osadzone. Łopatki są mocne, proste i wyraźnie wysklepione. Żebra powinny być łatwo wyczuwalne bez zbytniego uciskania. Ogon jest krótki w porównaniu do reszty ciała. Kolor sierści jest brązowo-niebieski. Sierść jest zazwyczaj przedzielona wzdłuż grzbietu i zwisa na 5-6 cm.
Cienkie, długie włosy tej rasy są często upinane w modny koński ogon. Rasa ta uwielbia przebywać w towarzystwie człowieka, jest bardzo lojalna i stróżująca. Jednak ten typ psa nie jest dla każdego. W zależności od właściciela, Silky może być zbyt wymagający. Rodzina z dziećmi powinna rozważyć wielkość psa przed jego zakupem. Dobrą zasadą jest pozwalanie dzieciom w wieku powyżej 10 lat na zajmowanie się psem. Młodsze dzieci mogą je szturchać lub ciągnąć za sierść.
Rasa ta pochodzi z Australii i była wcześniej znana jako Sydney Silky. Powstała w wyniku skrzyżowania terierów australijskich i yorkshire terierów. Możliwe, że w mieszance znalazły się również inne teriery. Australian Silky Terrier jest psem średniej wielkości, mieszczącym się pomiędzy terierem australijskim a yorkshire terierem. Australijski Silky Terrier został po raz pierwszy uznany przez FCI w 1962 roku.
Ten mały terier jest niewielkiej postury i powinien mieszkać w domu z rodziną. Dobrze przystosowuje się do życia w mieszkaniu, ale potrzebuje dużo uwagi i ruchu, aby pozostać szczęśliwym. W przeciwnym razie może nabawić się uciążliwych nawyków. Po dniu spędzonym na sportach lub zabawie są psami do kolan. Krótka sierść Silky sprawia, że nie zrzucają one sierści, co jest dobrą wiadomością dla osób mieszkających w mieszkaniu.
Sierść teriera jedwabistego jest prosta i bardzo delikatna, o fakturze niemal podobnej do ludzkiej. Wymaga ona jednak cotygodniowej pielęgnacji i regularnego szczotkowania zębów. Chociaż psy jedwabiste nie gubią nadmiernie sierści, zaleca się szczotkowanie zębów zwierzęcia co najmniej dwa razy w tygodniu, aby zapobiec odkładaniu się kamienia nazębnego i zapobiec chorobom dziąseł. Oprócz szczotkowania należy także co miesiąc kąpać psa.
Jako szczeniak pies jedwabisty ma czarno-brązową sierść, która z wiekiem zmienia się na niebiesko-złotą. Skóra psa jest cienka i lśniąca, dlatego ważne jest, aby utrzymywać ją w czystości. Pies jedwabisty jest znany z tego, że jest inteligentny, żądny przygód i opiekuńczy w stosunku do swoich właścicieli. Może jednak stać się nadopiekuńczy, szczekając w obliczu zagrożenia.

Czytaj...  Jak często karmić psa rasy yorkshire terrier?

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Ile szczeniaczków może miec suczka rasy yorkshire terrier?

Ile szczeniaczków może miec suczka rasy yorkshire terrier?

Next Post
Różnica między rasom autralian silky terrier a english toy terrier?

Różnica między rasom autralian silky terrier a english toy terrier?

Related Posts