Jak dbać o psa rasy yorkshire terrier?

Jak dbać o psa rasy yorkshire terrier?

Jeśli zastanawiasz się, jak dbać o Yorkshire Terriera, to dobrze trafiłeś. Te energiczne, czułe psy są doskonałymi zwierzętami domowymi dla zapracowanych domowników. Pomimo ich psotnej natury, są czułymi i lojalnymi towarzyszami. Jednak pomimo swojej psotnej natury, Yorkshire Teriery mogą również mieć pewne powszechne problemy zdrowotne, dlatego należy o nie odpowiednio dbać, aby uniknąć niepotrzebnego dyskomfortu lub bólu.
Należy często myć zęby Yorków, ponieważ mają one wrażliwą skórę i miękką sierść, na której ma tendencję do odkładania się kamień nazębny. Codzienne szczotkowanie zębów zapobiegnie powstawaniu kamienia nazębnego, a ponadto należy sprawić, aby pielęgnacja zębów była dla psa zabawą, nagradzając go smakołykami. Należy również sprawić, aby pielęgnacja była dla psa zabawą, często dotykając jego łap. Pielęgnacja Twojego Yorkshire Terriera powinna być zabawą, ale nigdy nie powinna być przykrym obowiązkiem.
Ważne jest, aby socjalizować Twojego nowego psa z ludźmi i innymi psami. Yorki muszą jak najszybciej poznać inne, dobrze zachowujące się psy, a wraz z wiekiem powinieneś kontynuować ich socjalizację z różnymi ludźmi i zwierzętami. Przedstawiaj Yorki różnym osobom, ale nigdy ich nie rozpieszczaj. Wykorzystanie czasu na testowanie granic pomoże Twojemu szczeniakowi nauczyć się dobrych manier.
Zanim przyniesiesz do domu nowego szczeniaka, powinieneś upewnić się, że Twój dom jest zabezpieczony przed szczeniętami. Jest to taka sama czynność jak zabezpieczenie przed dziećmi i polega na usunięciu przedmiotów, które mogłyby zaszkodzić szczeniakowi. Należy pamiętać, że rasa ta była pierwotnie ratlerkiem w angielskich kopalniach, ale obecnie jest powszechnie hodowana jako pies do kolan. Szczenięta Yorków powinny mieć wykonane pierwsze szczepienia, które obejmują nosówkę i parwowirozę.
Zdrowa dieta i dużo ruchu to dwa ważne elementy najlepszej opieki nad Yorkshire terrierem. Yorki nie tolerują skrajnych temperatur i powinny być wyprowadzane na dwór tylko w chłodnych godzinach. Kiedy jest zimno, należy zakładać im sweter, aby zapobiec przegrzaniu. Yorki potrzebują również dużej ilości świeżej wody. Pamiętaj, aby przed wprowadzeniem nowego psa do domu zrobić rozeznanie. Upewnij się, że uwzględnisz te czynniki podczas przygotowywania karmy i otoczenia psa.
Historia Yorkshire teriera sięga końca XIX wieku. Szkoccy tkacze przywieźli swoje teriery do Yorkshire w Anglii, gdzie wykorzystywano je do zwalczania gryzoni w zakładach włókienniczych. Pierwotnie teriery były duże, ale selektywna hodowla zmniejszyła ich rozmiary, tak że nie są wystarczająco duże, aby mogły być psami pracującymi. W tym czasie Yorki stały się modnymi pieskami do kolan i towarzyszami.
Mimo że Yorkshire teriery są wspaniałymi psami do towarzystwa, potrafią być także dość gwałtowne i agresywne w stosunku do dzieci i innych małych zwierząt. Pomimo swojego temperamentu, mogą być przyjazne w stosunku do kotów i innych zwierząt domowych. Mimo że Yorkshire teriery są notorycznie uparte, jeśli chodzi o szkolenie w domu, są bardzo podatne na szkolenie i łatwo je wytresować. Kluczem jest zapewnienie nowemu najlepszemu przyjacielowi komfortowych warunków domowych.

Czytaj...  Jak duży jest pies rasy autralian silky terrier?

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jak długo żyje pies rasy yorkshire terrier?

Jak długo żyje pies rasy yorkshire terrier?

Next Post
Natura yorka autralijskiego

Natura yorka autralijskiego

Related Posts